Targi Enex – dobra energia dla biznesu!

Odnawialne źródła energii stanowią fundament dla zrównoważonego rozwoju i energetycznej niezależności. Ich potencjał jest ogromny, a korzyści, zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne, nieustannie przyciągają uwagę rynku. Od lat sercem spotkań branży energetycznej są targi Enex w Targach Kielce – wydarzenie, które odzwierciedla aktualne trendy i kształtuje przyszłość energetyki, stając się miejscem światowych premier. Nadchodząca, 26. edycja targów odbędzie się od 7 do 8 lutego.

<strong>Targi Enex - dobra energia dla biznesu!</strong> – Monitor Rynkowy
Wiodący producenci rozwiązań fotowoltaicznych na Targach Enex

Cała branża w jednym miejscu

Imponujące wyniki ostatnich edycji targów Enex świadczą o tym, że to właśnie Targi Kielce stały się najlepszym miejscem spotkań ponad 300 wiodących firm w branży energetycznej z różnych regionów świata. Obecnie, swój udział w targach deklarują przedsiębiorstwa z 15 krajów, w tym nawet z Tajwanu czy Singapuru. To jedno z najbardziej znaczących wydarzeń dla tej gałęzi przemysłu, gdzie innowacje w energetyce nabierają realnych kształtów, wyznaczając nowe kierunki w sektorze energetycznym i otwierając nowe perspektywy dla biznesu. W Targach Kielce wiodące firmy z sektora OZE prezentują osiągnięcia branży, a fachowcy i specjaliści wymieniają się doświadczeniami, znajdują klientów i zawierają cenne umowy. Targi Enex to jedno z niewielu wydarzeń w Polsce, które skupia jak w soczewce całą branże energetyczną. Są tu producenci paneli fotowoltaicznych, instalatorzy pomp ciepła, dilerzy samochodów elektrycznych, firmy zajmujące się magazynowaniem energii, ale także te, trudniące się energetyką tradycyjną.

<strong>Targi Enex - dobra energia dla biznesu!</strong> – Monitor Rynkowy
Widowiskowy Turniej Instalator Roku organizowany przez firmę Corab

Nowe technologie i trendy 

Podczas nadchodzącej edycji targów Enex, we wszystkich siedmiu halach kieleckiego ośrodka prezentowane będą nowe trendy i osiągnięcia z sektora oze. Innowacje dla domu czy przemysłu takie jak energooszczędne i efektywne rozwiązania grzewcze oraz systemy inteligentnego zarządzania energią, umożliwiają redukcję kosztów oraz osiągnięcie większej samowystarczalności. W trakcie spotkania branży energetycznej w Targach Kielce zaplanowano liczne prezentacje technologii z zakresu m.in. pomp ciepła, fotowoltaiki i elektromobilności. Będą to najnowszej generacji pompy ciepła i magazyny energii, unikalne falowniki, nowoczesne jednostki klimatyzacji, systemy do monitorowania i optymalizacji zużycia energii, najnowsze urządzenia do czyszczenia modułów fotowoltaicznych, a także naścienne ładowarki do samochodów elektrycznych. Osiągnięcia branży prezentowane będą na stoiskach wystawców i na arenie premier produktowych.

<strong>Targi Enex - dobra energia dla biznesu!</strong> – Monitor Rynkowy
W 2023 roku na Targach Enex w Strefie Elektromobilności można było zobaczyć najnowsze modele aut elektrycznych, hybrydowych i wodorowych.

Moc atrakcji na Enex

Targom Enex towarzyszy bogaty program atrakcji, merytorycznych spotkań i konkursów z nagrodami. Tradycją już stało się ogólnopolskie wydarzenie takie jak Forum Pomp Ciepła, które jest okazją do poznania nowości technicznych i produktowych z branży pomp ciepła oraz techniki grzewczej, a także możliwości dofinansowań na ten rodzaj technologii. W drugim dniu odbędzie się Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii Solar+ poświęcone branży PV, kwestiom związanym z przyszłością fotowoltaiki w Polsce i dynamicznym rozwojem magazynów energii. Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii po raz pierwszy w trakcie targów organizowane jest forum Pesa Smart Energy Forum – spotkanie dla inwestorów w magazyny energii, dystrybutorów, instalatorów oraz wszystkich szukających rzetelnej wiedzy na temat rynku i technologii magazynowania energii. W nowej odsłonie zaplanowano kolejną edycję konferencji Energia PL – prelekcje połączone z indywidualnymi spotkaniami z prelegentami na temat m.in. opłacalności inwestycji w magazyny energii. Goście targów Enex będą mogli odwiedzić także MiastOZE – wielką strefę wystawienniczą od redakcji GLOBEnergia, gdzie oprócz premier produktowych, nie zabraknie gier i konkursów z nagrodami. Jedną z zabaw będzie gra miejska, odbywająca się w trakcie targów. Moc atrakcji na Enex zapewniają również wystawcy. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się widowiskowy turniej organizowany przez firmę Corab, w którym sześć najlepszych firm w branży fotowoltaicznej w kraju, będzie walczyć o tytuł Instalatora Roku. Targi Enex to gratka dla fanów elektromobilności , którzy będą mieli okazję nie tylko obejrzeć, ale również wsiąść do najnowszych modeli aut elektrycznych, hybrydowych, a nawet wodorowych. W Strefie Youtuberów na Enex będzie można spotkać najbardziej znanych twórców internetowych, porozmawiać z nimi o nowoczesnych technologiach z obszaru odnawialnych źródeł energii, zrobić wspólne zdjęcie i otrzymać autograf.

<strong>Targi Enex - dobra energia dla biznesu!</strong> – Monitor Rynkowy
Targi Enex w 2023 roku cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Nadchodząca, 26 edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex odbędzie się od 7 do 8 lutego 2024 roku w Targach Kielce. Partnerem strategicznym tegorocznej edycji targów Enex została firma Fronius Polska. Do grona Partnerów dołączyły również firmy FoxESS oraz Kostal.

Wstęp wolny na targi po zarejestrowaniu: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych-2024

Więcej informacji na stronie: www.targikielce.pl/enex

Godziny otwarcia targów:

7.02.2024: 9.00–17.00 (rejestracja zwiedzających do godz. 16.30)
8.02.2024: 9.00–17.00 (rejestracja zwiedzających do godz. 16.30)


Zdjęcia: Targi Kielce

Podziel się:

Nastepne

Karen Wynn Fonstad - Atlas Śródziemia

śr. sty 31 , 2024
Bogato ilustrowany, z nowymi przestrzennymi mapami fundamentalny przewodnik geograficzny po uniwersum J.R.R. Tolkiena. Atlas Śródziemia Karen Wynn Fonstad to dzieło, które oczaruje wszystkich miłośników Władcy Pierścieni. Ta książka pozwala ujrzeć w pełni światy wykreowane przez Tolkiena: od powstania Śródziemia w Dawnych Dniach aż po Trzecią Erę i podróże Bilba, Froda i Bractwa Pierścienia. Autentyczny i uaktualniony – wszystkie mapy wykreślone po raz pierwszy w wersji przestrzennej, a tekst w nowym […]
Karen Wynn Fonstad - Atlas Śródziemia – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie