Implanty nowej ery

Zepół BoneReg, kierowany przez dr hab. inż. Agnieszkę Gadomską-Gajadhur z Warszawy, opracowuje innowacyjne produkty do regeneracji kości.

Implanty nowej ery – Monitor Rynkowy

W ramach projektu pn.: „Porowate biodegradowalne implanty do regeneracji kości gąbczastej”, współfinansowanego ze środków NCBR w ramach Programu Lider (LIDER/4/0010/L-11/19/NCBR/2020), zespół prowadzi badania mające zakończyć się wdrożeniem dwóch implantów wspomaganych osoczem bogatopłytkowym pochodzącym od pacjenta. Implanty  wykazują pełną biozgodność i mają silne właściwości regeneracyjne.

– Efektem końcowym projektu mają być dwa implanty do wykorzystywania w terapii różnych rodzajów ubytków kości gąbczastej. Pierwszy z nich dedykujemy sportowcom, także amatorom, którzy często ulegają kontuzjom. Implant przyśpiesza gojenie więzadła po chirurgicznej interwencji – wyjaśnia dr hab. inż. Agnieszka Gadomska-Gajadhur, kierownik projektu.

Druga część projektu zakłada utworzenie implantu zapobiegającego złamaniom osteoporotycznym u osób ze zmniejszoną gęstością kości. Implant opracowywany przez naukowców będzie aplikowany w formie dwuskładnikowego żelu do kości, gdzie składniki ulegają połączeniu, podnosząc odporność na urazy mechaniczne. 

– W tej chwili przygotowujemy się do badań na dużym modelu zwierzęcym. Wybraliśmy owcę wrzosówkę, u której nacisk wywierany przez ciało na układ kostny jest porównywalny do tego, jaki występuje u człowieka – dodaje naukowiec.

Badania prowadzone w ramach projektu to niejedyne wyzwanie badawcze BoneReg. Zespół podejmuje także szereg innych prac naukowych, jak np. te realizowane w ramach programu „Inkubator Innowacyjności 4.0”, który pozwolił opracować model opatrunku hydrożelowego mającego wspierać regenerację trudno gojących się ran.

Za podejmowanie innowacyjnych wyzwań naukowych i współpracę na styku nauki i biznesu zespół BoneReg uzyskał nagrodę Symbol Synergii Nauki i Biznesu 2021

Szczegóły dotyczace działalności BoneReg znajdują się tutaj:
https://www.facebook.com/pages/category/Medical—Health/BoneReg-101983615301858/

Podziel się:

Nastepne

PE zajmie się m.in. pomysłami na walkę z rakiem i bezpieczeństwem zabawek

śr. gru 8 , 2021
Eurodeputowani zaproponują środki zwiększające bezpieczeństwo zabawek dla dzieci i przedstawią pomysły na usprawnienie walki UE z rakiem. Bezpieczeństwo zabawek W czwartek eurodeputowani z parlamentarnej Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów zagłosują nad raportem z propozycjami, dzięki którym zabawki sprzedawane na rynku UE, w tym pochodzące z innych krajów, będą bardziej zrównoważone i bezpieczniejsze. Walka z rakiem Również w czwartek, europosłowie z Komisji Specjalnej ds. Walki z Rakiem przedstawią w głosowaniu […]
PE zajmie się m.in. pomysłami na walkę z rakiem i bezpieczeństwem zabawek – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie