Jedyne takie pokrycie. BTR Systems wyznacza trendy. Unikalna światowa technologia w polskich fabrykach

BTR Systems będący częścią Grupy Blachotrapez – o tradycji sięgającej końca lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku – to pierwszy polski producent pokryć dachowych z kruszywem skalnym. Ogromnym atutem prezentowanego przez markę rozwiązania, a zarazem potwierdzeniem jego jakości i trwałości, jest najdłuższa na rynku, bo aż 60-letnia gwarancja.

<strong>Jedyne takie pokrycie. BTR Systems wyznacza trendy. Unikalna światowa technologia w polskich fabrykach</strong> – Monitor Rynkowy

 – Pokrycie dachowe z posypką z kruszywa skalnego jest porównywalne do ceramiki i w zasadzie nie jest traktowane jak blacha. W dużej mierze jest to produkt eksportowy, budujący naszą dalszą ekspansję zagraniczną, co jest elementem długofalowej strategii. Powstał m.in. po to, byśmy uzyskali „przepustkę” na niedostępne dotąd dla nas rynki, jak np. Włochy czy Hiszpania. Nie spotkamy tam blach na dachach, ale pokrycie z posypką, o bardzo naturalnym wyglądzie – ma już na wspomnianych rynkach spore szanse. Inny przykład specyficznego rynku to Ameryka Północna, gdzie występują gonty bitumiczne, czyli wyroby z papy, które wyglądają mało estetycznie, a poza tym są łatwopalne – co ma spore znaczenie, gdyż tam właśnie mocno podrożały ubezpieczenia. A nasz nowy produkt jest ognioodporny. Mamy zatem wielki potencjał do zdobywania kolejnych rynków – mówi Rafał Michalski, CEO Grupy Blachotrapez.

Nowe moce produkcyjne

Wdrażając BTR Systems, firma zaczynała od pilotażowej produkcji pokryć dachowych z kruszywem skalnym w dwóch wariantach: Thunder i Blizzard. Połączenie blachy z kruszywem skalnym okazało się na tyle trafionym pomysłem, że Blachotrapez zwiększył swoje zdolności produkcyjne, tym samym rozbudowując portfolio BTR Systems o trzy nowe produkty.

– Posypka, którą widać tu, na Podhalu, przyjechała z Nowej Zelandii. Opłacało się więc wysyłać ją jakieś 18 tys. km. Jest to do tego stopnia trudny produkt, że nikt go wcześniej nie wymyślił. A Nowozelandczycy mieli know-how. Pokrycia dachowe z takim kruszywem produkujemy obecnie w nowoczesnej, wysokowydajnej fabryce. Mówimy obecnie o pięciu produktach w sześciu kolorach, co daje szereg kombinacji, a wszystkie powstałe na bazie najwyższej jakości blach – podkreśla Rafał Michalski.

<strong>Jedyne takie pokrycie. BTR Systems wyznacza trendy. Unikalna światowa technologia w polskich fabrykach</strong> – Monitor Rynkowy

Mowa tu o flagowych produktach, czyli wspomnianych wcześniej Thunder i Blizzard, a także trzech nowościach: Storm, Mistral oraz Bolt. Dodatkowe możliwości w zakresie wizualnej strony połaci dachowej otwiera też niebanalna kolorystyka – od czarnej klasyki w odcieniu Onyx, poprzez zawsze modne, ponadczasowe brązy (Amber) i szarości (Hematit), odcienie czerwieni (Jaspis), na nieoczywistej zieleni (Jade) kończąc. Rozbudowana gama kolorystyczna sprawia, że pokrycia BTR Systems są w równej mierze eleganckie, co pełne energii i dynamiki.

Siła kruszywa

Kruszywo skalne posiada szereg zalet. Wyróżnia się wyrazistą strukturą, widoczną nawet z dużej odległości. Grube, skalne ziarno tworzy skuteczną barierę odporną na czynniki atmosferyczne. Powierzchnia jest odporna na zarysowania i uszkodzenia, co zapewnia większą wygodę w transporcie i podczas montażu oraz w codziennym użytkowaniu. Atutem takich pokryć jest również zdolność do tłumienia dźwięków, co podnosi znacząco komfort przebywania na poddaszu w trakcie niesprzyjających warunków atmosferycznych, jak ulewy czy gradobicia. Zapewniają one również ochronę przed nadmiernym przegrzewaniem się pomieszczeń.

<strong>Jedyne takie pokrycie. BTR Systems wyznacza trendy. Unikalna światowa technologia w polskich fabrykach</strong> – Monitor Rynkowy

Struktura modułu z kruszywem skalnym składa się aż z ośmiu warstw, które chronią panel dachowy i zabezpieczają go przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak śnieg, deszcz, wysoka temperatura oraz promieniowanie słoneczne. Rdzeń stalowy, obustronnie powleczony „alucynkiem”, stanowi gwarancję niezwykłej trwałości.

Nieustający rozwój parku maszynowego, czyli najnowocześniejsza, w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna oraz kontrola jakości gotowych wyrobów na każdym etapie produkcji pozwalają spełniać wymagania międzynarodowych odbiorców i oferować klientom jeszcze lepsze warunki. Warto też podkreślić, że produkty BTR Systems posiadają certyfikację TÜV NORD, co jest potwierdzeniem jakości, trwałości i bezpieczeństwa. Blachotrapez posiada także własne laboratorium badawcze, w którym wykwalifikowana kadra czuwa nad uzyskaniem najwyższej jakości wyrobów finalnych.

Wygoda dla klientów

Usługa Express Dach 72h to kolejny ukłon w stronę współczesnych klientów. W ramach tej usługi Blachotrapez zapewnia dostarczenie kompletnego dachu w zaledwie 3 doby. Dekarze z kolei doceniają produkty BTR Systems za szybki i prosty montaż. Dzięki regularności wzorów pokrycie układa się łatwo i szybko, minimalizując jednocześnie ilość odpadów.

Jacek Bies

Podziel się:

Nastepne

Gabrielle Zevin - Jutro, jutro i znów jutro

śr. mar 15 , 2023
Kiedy Sam i Sadie, dwoje zauroczonych sobą przyjaciół, staje się partnerami w świecie projektowania gier wideo, niespodziewany sukces przynosi im nie tylko sławę i radość, ale też stawia przed nimi najtrudniejszą życiową układankę, w której trzeba pogodzić pracę, przyjaźń, rodzinę i miłość… W mroźny grudniowy dzień na pierwszym roku studiów na Harvardzie Sam Masur wysiada z wagonu metra i w tłumie czekających na peronie ludzi widzi Sadie Green. Wykrzykuje jej […]
Gabrielle Zevin - Jutro, jutro i znów jutro – Monitor Rynkowy

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie