Żywe Muzeum Piernika Symbolem Obiektów Turystycznych

Żywe Muzeum Piernika Symbolem Obiektów Turystycznych – Monitor Rynkowy

Torunskie Żywe Muzeum Piernika to pierwsza tego typu interaktywna placówka w Europie. Powstało trzynaście lat temu, a mieści się w samym centrum miasta

Żywe Muzeum Piernika mieści się dokładnie 199 kroków od  pomnika  Mikołaja Kopernika, w samym centrum Torunia, przy ulicy Rabiańskiej 9. W 2006 roku Elżbieta i Andrzej Olszewscy stworzyli w zabytkowym spichlerzu z 1843 roku magiczne miejsce, które z czasem stało sie największą atrakcją  turystyczną Torunia. Już w pierwszym roku działalności muzeum odwiedziło ponad 30 tysięcy osób. W ostatnim roku liczba turystów znacznie przekroczyła 140 tysięcy . Dzięki parze pasjonatów,  zwiedzający mogą poznać historię miasta, średniowieczną kulturę, recepturę pierników oraz ich wyjątkowy smak. Toruńskie Żywe Muzeum Piernika to pierwsza tego typu interaktywna placówka w Europie. Wielką przygodą dla zwiedzających jest pieczenie pysznych pierników z Mistrzem Piernikarskim i Wiedźmą Korzenną. Własnoręcznie można ugniatać ciasto, dodawać składniki i przyprawy. Dużo tu uśmiechu, emocji i radości. Ta niezwykła atmosfera wpływa na smak pierników, który jest wyjątkowy.

Żywe Muzeum Piernika Symbolem Obiektów Turystycznych – Monitor Rynkowy

Wchodząc na drugie piętro, przenosimy się do fabryki pierników z początku dwudziestego wieku. W tym miejscu można zobaczyć zabytkowe piece i woskowe, piernikowe formy. Turyści mogą przejść krótki warsztat malowania pierników,ciekawe zdobienia wykonują malarki. W   powietrzu unosi się zapach smakołyków. Zresztą te ostatnie można kupić w sklepie obok. Warto dodać, że Muzeum stara się sprostać obsłudze gości z niepełnosprawnościami i np.przeprowadzane są tam pokazy audiodeskrybowane.

Już w dwa lata po otwarciu Muzeum Piernika zostało Produktem Turystycznym 2008 roku, a cztery lata później – jednym z Siedmiu Nowych Cudów Polski w plebiscycie National Geographic. Muzeum ma też na swoim koncie wyróżnienie Pascala jako jedno z dziesięciu najciekawszych muzeów w Polsce oraz Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, nazywany oscarem branży turystycznej. Wśród nagród jest też certyfikat Made In Toruń za toruńskie pierniki. Teraz Żywe Muzeum otrzymało nagrodę Symbol Polskich Obiektów Turystycznych 2019. Ci, którzy odwiedzili już toruński obiekt, mają wspaniałe wspomnienia. Pozostałych gospodarze Muzeum Piernika serdecznie zapraszają.

Grażyna Herich

Podziel się:

Dodaj komentarz

Nastepne

Innowacje w geotechnice

czw. gru 19 , 2019
O nowoczesnym i innowacyjnym podejściu do realizacji celów oraz planach na przyszłość z Andrzejem Porszke,  prezesem AP Geotechnika Sp. z o.o. Sp.k., rozmawia Adrian Morel Firma została w tym roku wyróżniona Symbolem Innowacji. Ile to dla państwa znaczy? Jest to znakomite podsumowanie naszych dotychczasowych działań, wysiłku i serca włożonego w pracę. Symbol umacnia nas w poczuciu, że pracujemy nad czymś, co ma sens, jest przyszłościowe i użyteczne. Czym zatem obecnie […]
Innowacje w geotechnice – Monitor Rynkowy

Polecamy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie