Syców zaprasza deweloperów

Syców w ostatnich latach mocno zaistniał na mapie aglomeracji wrocławskiej. Wykorzystuje bardzo dobre położenie wzdłuż trasy S8, które przekłada się na zainteresowanie branży magazynowo-logistycznej. Efektem są już nowe powierzchnie magazynowe o łącznej powierzchni ponad 90 tys. m kw. Z kolei pandemia covid-19 uwolniła potencjał turystyczny miasta. Bardzo dynamicznie rozwija się zalew w Stradomi Wierzchniej oraz cały czas szerzej nieznane Arboretum Leśne im. Prof. Stefana Białoboka, również w Stradomi.

Natomiast Garmin Iron Triathlon Syców 2023 to jeden z najpopularniejszych i zarazem najstarszy w Polsce cykl zawodów triathlonowych. Cieszy się ogromną popularnością wśród zawodników i kibiców, a w nadchodzącym sezonie odbędzie się już po raz 12-ty, w dniu 9 lipca nad zalewem w Stradomi Wierzchniej.

Syców zaprasza deweloperów – Monitor Rynkowy

– Bardzo ważnym elementem rozwoju jest budowanie trwałych relacji z partnerami, zarówno z tymi, którzy funkcjonują już na terenie Gminy Syców oraz z tymi, którzy wyrażają chęć współpracy w przyszłości – mówi Dariusz Maniak, burmistrz gminy Syców– Kolejnym istotnym krokiem jest wdrażanie nowoczesnych metod zarządzania, informatyzacja procesów zarządczych. Nie bez znaczenia jest uniezależnienie energetyczne poprzez budowę własnych farm fotowoltaicznych razem z wymianą oświetlenia ulicznego oraz w budynkach użyteczności publicznej. Na terenie naszej gminy jest ponad 200 hektarów terenów inwestycyjnych. Posiadają one bardzo korzystne zapisy planu zagospodarowania przestrzennego, co sprzyja inwestowaniu – dodaje burmistrz.

Gmina Syców leży w otoczeniu tzw. „zagłębia meblarskiego”. Jest to branża dominująca w regionie. W samym Sycowie jest ponadto kilka zakładów, które mają swoją ugruntowaną pozycję na rynku, jak choćby Arcelor Mittal, jeden z największych koncernów metalurgicznych na świecie czy Ascobloc, lider produkcji mebli dla branży gastronomicznej ze stali nierdzewnej. Bliskość Wrocławia powoduje symbiozę z miastem; zauważalny jest jednak trend powrotu mieszkańców do Sycowa, co mocno cieszy lokalnych włodarzy.

– W III kwartale tego roku chcemy rozpocząć największą w historii Sycowa inwestycję, która dotyczy kompleksowej przebudowy centrum miasta. Pracujemy z inwestorami nad kolejnymi inwestycjami zewnętrznymi, które ostatecznie mogą doprowadzić do pokazania Gminy Syców jako jeszcze bardziej atrakcyjnego miejsca do inwestowania. Oprócz tego będziemy jeszcze bardziej skupiać się na rozwoju turystyki – podkreśla Dariusz Maniak.

Syców zdecydowanie potrzebuje rozwoju w branży deweloperskiej. Badania oraz ostatnie raporty GUS-u są optymistyczne. Szacunki pokazują, że gmina utrzyma dodatnie saldo migracji do 2030 roku, co jest bardzo istotnym czynnikiem przy wszechobecnym wyludnianiu się miast. Bardzo ważnym impulsem do dalszego rozwoju będzie też powrót ruchu kolejowego. PKP PLK pracuje już nad rewitalizacją linii nr 181. Jeśli dojdzie do jej uruchomienia, Syców stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do życia w pobliżu aglomeracji wrocławskiej.

Grażyna Herich

Podziel się:

Nastepne

Greer Hendricks, Sarah Pekkanen - Doskonała para

wt. cze 20 , 2023
Intrygujący thriller, w którym małżeńskie kłamstwa są zaledwie przedsmakiem znacznie groźniejszych sekretów. Marissa i Matthew Bishopowie wydają się idealnym małżeństwem, które ma wszystko. A przynajmniej do czasu, kiedy na jaw wychodzi niewierność Marissy… Wtedy okazuje się, że pod warstwą perfekcji kryje się związek rozdarty brakiem intymności i bliskości. Chcąc ratować małżeństwo dla dobra ich ośmioletniego syna, Marissa, która wciąż kocha męża, prosi o pomoc terapeutkę. Avery Chambers straciła wprawdzie licencję […]
Greer Hendricks, Sarah Pekkanen - Doskonała para – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie