Polskie magazyny energii dla prosumentów

Impact Clean Power Technology S.A., polska firma będąca od ponad 15 lat liderem produkcji mobilnych i stacjonarnych systemów bateryjnych dla transportu i energetyki, uruchomiła nową linię produkcyjną magazynów energii. Zdolność produkcyjna linii wynosi 30 tysięcy systemów modułowych rocznie, w tym magazynów energii FONA ENERGY dedykowanych prosumentom do domowych instalacji fotowoltaicznych oraz innych źródeł OZE. Dzięki lokalizacji w Pruszkowie, czyli blisko Warszawy, firma wpisuje się w światowy trend skracania łańcucha dostaw oraz budowy unikatowych wartości. 

– Naszym polskim i europejskim odbiorcom dajemy gwarancję najwyższej jakości i ciągłości zamówień. Uruchamiamy produkcję bateryjnych magazynów energii dla prosumentów, które zostały zaprojektowane, zbudowane i przetestowane w Polsce. Oferujemy naszym krajowym i zagranicznym odbiorcom całkowicie polski produkt. Dajemy gwarancję jakości, łatwego dostępu do naszego serwisu i krótki okres dostawy. Projektując te magazyny wykorzystaliśmy nasze 15-letnie, unikalne doświadczenie w branży. Do tej pory wdrożyliśmy nasze rozwiązania magazynów w energetyce zawodowej dla takich klientów jak Tauron, PKP Energetyka i PGE Energia Odnawialna. Teraz poszerzamy naszą ofertę o magazyny dla prosumentów – mówi dr Bartłomiej Kras, prezes zarządu ICPT S.A. 

Rodzina magazynów FONA ENERGY to w całości polski, certyfikowany, prosty w montażu i bezobsługowy magazyn energii, zaprojektowany do współpracy z  odnawialnymi  źródłami  energii, w tym z fotowoltaiką. Magazyn charakteryzuje się wysoką niezawodnością, bardzo dobrymi parametrami technicznymi, długą żywotnością oraz łatwą rozbudową ze względu na modułową konstrukcję. Bardzo prosto można go zintegrować z domową instalacją fotowoltaiczną. Wybór baterii Impaktu zwiększa niezależność energetyczną, a jednocześnie wspiera światowy trend w zachowaniu neutralności ekologicznej.

Domowe magazyny energii pozwalają gromadzić i przechowywać nadwyżki bez strat i bez kosztów. Posiadacz magazynu energii ma dostęp do zasilania, nawet jeśli pojawiają się u niego przerwy w dostawie energii. Instalacja fotowoltaiczna wraz z  magazynem energii może samodzielnie funkcjonować bez podłączenia do sieci publicznej.

– Oferujemy w pełni dojrzały, niezawodny i bezpieczny produkt oparty o polskie technologie. Dlatego nie obawiamy się konkurencji krajowej i zagranicznej. W rozwój naszej technologii inwestujemy z powodzeniem od 15 lat. Dzisiaj jest wykorzystywana na całym świecie – mówi Ireneusz Konarski, kierownik produktu ESS.

Warto też podkreślić, że wykorzystując instalację fotowoltaiczną i magazyn energii, ICPT dba o środowisko naturalne, bowiem zmagazynowana energia została wytworzona ekologicznie – bez udziału paliw kopalnych. Z magazynu spółki można też ładować samochody elektryczne.

Jacek Bies

Podziel się:

Nastepne

Prawo.pl: praca zdalna, ale już ze zwrotem kosztów

pt. maj 21 , 2021
Katalog kosztów, jakie będzie musiał zwracać pracodawca, rezygnacja z obowiązku ubezpieczenia sprzętu przez pracodawcę, a także możliwość przeprowadzenia kontroli bez zgody pracownika i pracy zdalnej okazjonalnie – to niektóre z propozycji rządu – podaje Prawo.pl. Eksperci, choć z zastrzeżeniami, pozytywnie oceniają przedstawiony projekt. Takie rozwiązania przewiduje przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii projekt ustawy dotyczący m.in. pracy zdalnej. W środę został on skierowany do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych. […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie