QZ Solutions szuka partnerów biznesowych

Spółka wdraża innowacje w rolnictwie. Dużym sukcesem okazał się jej produkt: RSP Alert, który pozwala klientom z branży rolniczej na zwiększenie efektywności produkcji. Rozwiązanie to, dzięki wykorzystaniu danych z fotografii satelitarnych, pozwala na szybkie zlokalizowanie problemów na polach uprawnych, związanych m.in. patogenami, grzybami czy miejscowymi podtopieniami i pozwala na szybką reakcję.  W tym roku zostało już ono sprzedane do analizy kilkudziesięciu tysięcy hektarów pól uprawnych. – Myślę, że skalowanie sprzedaży jest bardzo ważne dla startupów, gdyż pokazuje to sensowność wprowadzanych technologii, a za tym idzie też rentowność – mówi Zbigniew Kawalec, prezes zarządu QZ Solutions Sp. z o.o. 

Firma nie spoczywa na laurach. Prowadzi już działania optymalizacyjne, które są walidowane z klientami. Jesienią, na szerszą skalę, QZ wszedł na rynek europejski. Spółka zawiązała partnerstwo z dystrybutorami i poszukuje kolejnych partnerów biznesowych, żeby dotrzeć do szerszej grupy rolników. Kolejnym rozwiązaniem na koncie QZ jest także SoilEO: system pozwalający na szybszą niż tradycyjna ocenę zasobności gleby. – Wykorzystujemy w nim dane hiperspektralne, które nie znajdują jeszcze szerszego zastosowania w biznesie, a posiłkują się nimi obecnie głównie naukowcy – dodaje Zbigniew Kawalec.

W swoich aplikacjach QZ stosuje często techniki uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Nie inaczej było przy nowym projekcie. Już na etapie działającego prototypu firma pozyskała inwestora na produkt do odchwaszczania. Chodzi o system sterowania opielaczem, który wspomaga jego pracę na polu. Projekt został już wydzielony do celowej spółki. Tymczasem QZ poszukuje kolejnych inwestorów. Za wkład w unowocześnianie rolnictwa firma otrzymała w tym roku tytuł Symbolu Innowacji 2021.

Jacek Bies

Podziel się:

Nastepne

EPO-Trans: mamy patenty na rozwój

wt. gru 14 , 2021
Przy tworzeniu własnej firmy same chęci nie wystarczą, potrzeba jeszcze zapału do pracy i determinacji. Jak się to robi, pokazał EPO-Trans z Tychów, który w 30 lat rozrósł się z jednoosobowej firmy w międzynarodowego przewoźnika. O historii i kamieniach milowych opowiada Piotr Ozimek, prezes spółki. Jesteście jednym z kluczowych europejskich przewoźników transportowych. Jaką drogę spółka musiała przebyć, by dziś być na takim etapie rozwoju? Faktycznie, dzisiaj jesteśmy jednym z ważniejszych […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie