SML-W „Energetyk” szuka inwestora: atrakcyjny teren w centrum Wrocławia

SML-W „Energetyk” szuka inwestora: atrakcyjny teren w centrum Wrocławia – Monitor Rynkowy

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyk” we Wrocławiu dysponuje niezwykle atrakcyjną nieruchomością w centrum miasta. Poszukuje strategicznego inwestora, który chciałby ją zagospodarować z pożytkiem dla siebie, spółdzielców oraz wszystkich użytkowników.

Budynek przy ul. Powstańców Śląskich 159 (w dzielnicy Krzyki) wraz z działką o powierzchni ok. 6 tys. m2 to historyczna siedziba SML-W „Energetyk”. Teren, na którym jest posadowiony, bogato wyposażony we wszystkie niezbędne przyłącza i media, stanowi ogromny potencjał i bardzo atrakcyjne miejsce do inwestowania.

– Choć obiekt wiąże się historycznie z dziejami naszej spółdzielni, w chwili obecnej ze względu na prowadzenie robót powiązanych z dotacjami unijnymi z chęcią wydzierżawimy teren pod zabudowę z przeznaczeniem na usługi hotelarskie lub w innym dowolnym charakterze – podkreśla Maria Nowak, prezes SMLW „Energetyk” we Wrocławiu.

SML-W „Energetyk” szuka inwestora: atrakcyjny teren w centrum Wrocławia – Monitor Rynkowy

Atuty

Nieruchomość przy ul. Powstańców Śląskich 159 usytuowana jest przy Drodze Krajowej nr 5, głównej arterii wjazdowej do centrum stolicy Dolnego Śląska, w niedalekiej odległości słynnego budynku SkyTower, przy trasie komunikacji miejskiej linii tramwajowej i autobusowej. Gdyby w drodze inwestycji powstał np. wielopoziomowy parking podziemny, dostęp do niego będzie jeszcze łatwiejszy, a atrakcyjność tego miejsca jeszcze bardziej wzrośnie. Sąsiednie budowle sięgają 14 kondygnacji, więc nie ma przeszkód, by w tym miejscu postawić obiekt o podobnej lub takiej samej wysokości.

Uzbrojenie terenu obejmuje wszystkie możliwe sieci mediów, jak: gaz, woda, energia elektryczna, centralne ogrzewanie, telekomunikacja. Dojście piesze od każdej strony również jest bardzo łatwe ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo z obiektami mieszkalnymi SML-W „Energetyk”. Warto też podkreślić, że działka obiektu przy ul. Powstańców Śląskich jest tylko jedną z działek, które będą podlegały przetargowi na inwestycję. Na działce bezpośrednio sąsiadującej, obecnie pełniącej funkcję parkingu, mógłby powstać duży kompleks przylegający bezpośrednio do ul. Racławickiej.

 

SML-W „Energetyk” szuka inwestora: atrakcyjny teren w centrum Wrocławia – Monitor Rynkowy

Na przykład hotel

Poszukiwanie strategicznego inwestora właściciel kieruje na obsługę turystyki z tytułu uwarunkowań i kierunków Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Wrocławia. Plan przewiduje przeznaczenie terenu na: handel detaliczny, gastronomię, rozrywkę, biura, usługi drobne, parking, opiekę zdrowotną i społeczną, edukację, naukę, szkolnictwo wyższe, bezpieczeństwo publiczne, ewentualnie produkcję, budownictwo, handel hurtowy gospodarkę magazynową, logistykę czy transport.

– Według naszej oceny jedną z najkorzystniejszych form zagospodarowania tego terenu to obsługa turystyki, czyli wybudowanie kompleksu hotelowego wraz z elementami towarzyszącymi – mówi Maria Nowak. – We Wrocławiu nie brakuje hoteli o podstawowym standardzie, ale ten teren z całą pewnością zasługuje na obiekt, który mógłby sięgnąć maksymalnej liczby gwiazdek i najwyższego poziomu obsługi klientów. 

Doświadczenie inwestora

SMLW „Energetyk” jest wiarygodnym partnerem tego typu inwestycji, co już nieraz udowodnił: ma duże doświadczenie w prowadzeniu różnych inwestycji opartych o nowoczesny montaż finansowy, zarówno gdy chodzi o budowę nowych obiektów, jak i wykorzystywanie środków unijnych. Spółdzielnia z udziałem środków zewnętrznych zrealizowała już nowoczesną Galerię Pilczycką 

w dzielnicy Kozanów, której designerska bryła wybitnie podniosła klasę lokalnej architektury i jest bardzo chwalona przez mieszkańców dzielnicy. Ostatnio w zasobach spółdzielni rozpoczęły się roboty termomodernizacyjne wartości ok. 18 mln zł w dużych budynkach przy ul. Dokerskiej, Papierniczej i Lotniczej, na które udało się pozyskać niebagatelne (ponad 11,5 mln zł) środki unijne. Zadania te zrealizowane zostaną do 2022 r.

– Zajęliśmy III miejsce w ogólnopolskim rankingu spółdzielni mieszkaniowych 2017 r. w kategorii Spółdzielnie średnie bez przychodów z inwestycji – podkreśla Maria Nowak. – Ten fakt, 

w połączeniu z dotychczasowym naszym dorobkiem, wiarygodnością i stabilną pozycją na rynku nieruchomości, stanowi najlepszą rekomendację do współpracy z nami i inwestowania. Zachęcam gorąco do kontaktu.

Danuta Klimek

Kontakt: (71) 361 46 81 

 

Podziel się:

Nastepne

Profix rośnie i inwestuje

czw. wrz 27 , 2018
Takie marki jak: PROLINE, LAHTI PRO czy TRYTON są dobrze znane przez budowlańców oraz mechaników samochodowych. Ich właściciel firma Profix nie boi się wyzwań i stale rozszerza asortyment, inwestuje w jakość oraz szybkość obsługi. 15 września Krzystof Sobieraj, prezes Zarządu Profix symbolicznie przeciął wstęgę i tym samym zakończona została rozbudowa centrum logistyczno-handlowego Profix w podwarszawskiej miejscowości Łomna Las. Inwestycja trwała dwanaście miesięcy. Obejmowała dobudowanie do istniejących już magazynów nowych powierzchni […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie