Stopy na pierwszym planie

Zdrowie to zespół wielu uzupełniających się elementów, których łączna wartość decyduje o tym, w jakiej jesteśmy kondycji. Wiedzą o tym naukowcy z Łodzi, którzy od lat badają zagadnienia związane ze zdrowiem stóp

Zespół naukowców z Sieć Badawcza Łukasiewicz – Łódzkiego Instytutu Technologicznego pod kierownictwem dr hab. inż. Katarzyny Ławińskiej realizuje projekt pn.: „Wpływ konstrukcji, materiałów i prawidłowego dopasowania obuwia na zdrowie dzieci i młodzieży”. Głównym celem projektu jest zbadanie związku między prawidłowym rozwojem dziecka a konstrukcją, materiałem czy właściwym doborem obuwia. Równie ważnym aspektem jest promowanie świadomości i edukacji w tym zakresie zarówno wśród najmłodszych, jak i rodziców.

– Mamy bardzo ważny cel: chcemy zapewnić dzieciom obuwie, które od pierwszych lat życia umożliwi odpowiedni rozwój ich stop, a co za tym idzie, także prawidłową postawę ciała; z kolei rodzicom – przekazać odpowiedni zakres wiedzy w tym zakresie – podkreśla dr hab. inż. Katarzyna Ławińska, dyrektor Centrum Materiałów Obuwniczych, Produktów Barwionych i Spożywczych.

Joanna Gulewicz

Stopy na pierwszym planie – Monitor Rynkowy

Publikacja dofinansowana ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa”, umowa numer NdS/539367/2021/2021 „Wpływ konstrukcji, materiałów i prawidłowego dopasowania obuwia na zdrowie dzieci i młodzieży”, kwota dofinansowania 796 964,00 zł, całkowita wartość projektu 796 964,00 zł.

Podziel się:

Nastepne

Beata Śniechowska - Pomidor. Przepisy na każdą porę roku

wt. paź 31 , 2023
Słodki, kwaśny, umamiczny. Można go jeść na surowo, gotować, dusić, konfitować, wędzić, smażyć, piec i grillować. I zawsze jest doskonały! Jego geniusz tkwi w uniwersalności i nieograniczonych możliwościach, które daje, a rozkoszować się nim można przez 365 dni w roku. Pozornie zwyczajny, a wszystko z nim smakuje doskonale – najprostsza kromka chleba z masłem, gęsty aromatyczny sos czy pełna orientalnych aromatów szakszuka. Z powodzeniem wyczarujesz też z niego wyrafinowane dania […]
Beata Śniechowska - Pomidor. Przepisy na każdą porę roku – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie