Udzielamy pomocy i skutecznie leczymy

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z. o.o., które jako szpital II poziomu PZS posiada bazę 400 łóżek, jest największym centrum medycznym w regionie.

Udzielamy pomocy i skutecznie leczymy – Monitor Rynkowy

– Udzielamy kompleksowych świadczeń zdrowotnych, począwszy od diagnostyki, poprzez wysokospecjalistyczne leczenie, a na rehabilitacji kończąc. Średnio rocznie udzielamy ich ponad 20 tysięcy w ramach hospitalizacji, prawie 100 tysięcy w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, natomiast w ramach w ramach POZ – ponad 10 tysięcy – mówi dr n. med. Wiesław Chudzik, prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

Podczas pandemii Tomaszowskie Centrum Zdrowia na mocy decyzji Wojewody Łódzkiego zostało powołane jako szpital II poziomu zabezpieczenia. W krótkim okresie czasu TCZ zapewniło opiekę dla ponad 180 pacjentów z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 z województwa łódzkiego, zorganizowało stacjonarne i mobilne punkty do pobierania wymazów, utworzyło punkty szczepień, zapewniło transport pacjentów COVID-19 oraz udzielało świadczeń w izolatorium.

Dziś szpital nie zwalnia tempa. Przystępuje z powodzeniem do konkursów, pozyskał środki na zakup 2 karetek, aparatury i sprzętu medycznego – w tym ramienia C, modernizacji infrastruktury, zakup i montaż wind, a także darowizny środków ochrony indywidualnej. Jest organizatorem programów profilaktycznych i edukacyjnych. W planach ma budowę nowego pawilonu z blokiem operacyjnym z centralną sterylizatornią, powiększenie terenu działania pogotowia o kolejne dwa powiaty i rozszerzenie zakresu świadczeń o procedury okulistyczne.

– Rosną wymagania względem jakości usług medycznych, a my nie pozostajemy obojętni na potrzeby pacjentów; dlatego rozpoczęliśmy systematyczny proces wdrożenia, utrzymywania i certyfikacji systemu zarządzania jakością oraz przygotowania do uzyskania akredytacji Ministra Zdrowia – sumuje szef TCZ.

Danuta Klimek

Podziel się:

Nastepne

Polskie firmy ograniczają zakupy. 85 proc. spodziewa się też dalszego wzrostu kosztów działalności

wt. wrz 20 , 2022
Przeciętny wzrost cen produktów i usług niezbędnych polskim firmom do prowadzenia działalności wyniósł w sierpniu aż 37,4 proc., czyli znacznie powyżej GUS-owskiego odczytu inflacji, który w ubiegłym miesiącu był na poziomie 16,1 proc. – wynika z badania przeprowadzonego przez Narodowy Fundusz Gwarancyjny. Wyższe koszty spowodowały, że polskie przedsiębiorstwa częściej szukały okazji cenowych albo w ogóle rezygnowały z firmowych zakupów. – To jest najbardziej niepokojące, bo jeżeli firma nie kupuje, to nie realizuje kolejnych zleceń, czyli gospodarka spowalnia – mówi Emanuel Nowak, ekspert […]
Polskie firmy ograniczają zakupy. 85 proc. spodziewa się też dalszego wzrostu kosztów działalności – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie