Beata Drzazga pokazuje, jakie powinno być podejście do pacjenta

Rozmowa z Beatą Drzazgą, właścicielem i prezesem zarządu BetaMed S.A.

Jest pani laureatką wielu nagród. Czym dla pani jest nominacja do tytułu Symbolu Nowoczesnych Usług Medycznych 2018?

Bardzo się z niej cieszę. A jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, że świat nareszcie zaczyna dostrzegać, iż usługi medyczne powinny być nie tylko dobre, dostępne, ale i nowoczesne. Dla mnie nowoczesność jest równoznaczna z bardzo wysoką jakością. Można ją u nas odnaleźć na każdym kroku: w zarządzaniu, w usługach, czy w sprzęcie; ale najważniejsza dla mnie jest nowoczesność i jakość w BetaMed S.A. w postaci wieloetapowej, bardzo relacyjnej opieki i indywidualnego podejścia do pacjenta. Już od wejścia jest on otaczany wyjątkowym ciepłem i dobrym słowem. Każdego człowieka traktujemy w sposób indywidualny i ludzki. I to nas wyróżnia. Jakość relacji i obsługi to główne czynniki, na które kładziemy nacisk.

Indywidualne podejście do człowieka widać u państwa nie tylko w stosunku do pacjentów, ale również do pracowników.

Tak, to prawda. Rozpoczynam 18. rok działalności mojej firmy, a pracowników zatrudniam dziś około 3000. Działam na terenie 11 województw w 91 filiach. Centrum Medyczne BetaMed S.A.
w Chorzowie otworzyłam w 2015 r. Natomiast reszta to mniejsze lub większe punkty, z których codziennie rano do opieki domowej wyruszają pielęgniarki, lekarze, rehabilitanci. Placówki te powstały jako odpowiedź na rosnące potrzeby osób przewlekle chorych, wymagających specjalistycznej, całodobowej opieki medycznej. Naszym pacjentom gwarantujemy diagnostykę i opiekę lekarzy specjalistów, wykwalifikowanej kadry pielęgniarskiej oraz rehabilitantów. Pracownicy są wielką siłą BetaMed S.A., bo traktują swoją pracę jako misję. Czyli dokładnie tak samo, jak ja. Mamy wspólny cel, zmierzamy w jednym kierunku i dzięki temu możemy mówić, że osiągamy sukces.

A w jakim kierunku zmierza BetaMed S. A.?

W kierunku zmiany odpowiedniego podejścia do pacjenta. Chcę pokazać światu, jak pięknie można traktować chorych ludzi. Mam pracowników, którzy są pełni empatii, którzy kochają pacjentów. I to jest warte podkreślenia! Najważniejsza jest dla mnie miłość do chorych. Dzięki temu nadajemy opiece medycznej zupełnie nową jakość. A ja chciałabym, żeby to było normą w każdym punkcie obsługi pacjenta. Mamy społeczeństwo starzejące się i o tę grupę powinniśmy wyjątkowo zadbać. Oby takich placówek jak moja było więcej. Chcę, aby BetaMed S.A. nadal się rozwijał i pomagał jeszcze większej ilości pacjentów. Niedawno otworzyłam firmę medyczną w USA, BetaMed International w Las Vegas. Jestem bardzo ciekawa tego rynku, który obserwuję od kilku lat. A w Polsce – powtórzę – chciałabym zmiany podejścia i nastawienia do chorych ludzi.

Czy ta zmiana jest trudna?

Jest nie lada wyzwaniem. W naszym społeczeństwie ciągle dominuje pogląd, że starość to etap życia, w którym człowieka niewiele może już spotkać. Nasze podejście do seniorów jest odwrotne: chcemy, żeby jak najdłużej pozostawali czynni. Stworzyliśmy Akademię Aktywnego Seniora – miejsce dla tych, którzy chcą brać udział w życiu społecznym. Pobyty dzienne, organizowane w jej ramach, dedykowane są zarówno osobom potrzebującym doraźnej opieki, jak i pragnącym aktywnie spędzać czas w towarzystwie ludzi na podobnym etapie życia. Organizujemy dancingi, spotkania społeczne z młodzieżą, nasi podopieczni mają ogródek, w którym uprawiane są warzywa i owoce,
w którym mogą poczuć się jak u siebie na działce. Wkrótce otworzymy klubokawiarnię, w której będą mogli spędzać czas. To wielopoziomowe, skuteczne działanie. Chcę przywrócić tym pacjentom siły i wiarę w ludzi!

A skąd w takim razie Beata Drzazga bierze siłę na te wszystkie działania?

Właśnie od pacjentów. Kiedy w ich oczach widzę szczęście, to mnie również aż chce się żyć
i wiem, że mój trud nie idzie na marne. A poza tym jestem wulkanem energii, który realizuje swoją pasję! Wszystkim powtarzam, że człowiek z pasją może przenosić góry i sięgać gwiazd. 

Rozmawiała: Anna Knapek

Beata Drzazga pokazuje, jakie powinno być podejście do pacjenta – Monitor Rynkowy

Beata Drzazga jest  właścicielem i prezesem zarządu BetaMed S.A., największej firmy medycznej w Polsce świadczącej usługi z zakresu opieki domowej i stacjonarnej. Jest ponadto właścicielem innych biznesów, a także Ambasadorem Biznesu Stanu Nevada i dyrektorem Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej Stanu Nevada w  Polsce oraz Amerykańsko-Polskiej Izby Handlowej w Las Vegas i wielu innych.

Podziel się:

Nastepne

Turystyczne Drawno

pon. sie 6 , 2018
O rozwoju, planach i walorach turystycznych zachodniopomorskiej gminy z jej burmistrzem Andrzejem Chmielewskim rozmawiała Agnieszka Moj Czym obecnie żyje Drawno? W okresie letnim w gminie takiej jak nasza życie toczy się pełną parą. Kwitnie działalność turystyczna – tysiące ludzi odwiedza w tym czasie nasze okolice. Jest to okres aktywnej działalności gestorów branży turystycznej. Równie aktywnie pracuje nasz samorząd, realizując zaplanowane zadania i inwestycje. Jakie konkretnie? Najbliższym przedsięwzięciem będzie przebudowa drogi […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie