Bezinwazyjna diagnostyka cukrzycy

Krakowska spółka Advanced Diagnostic Equipment Sp. z o. o., wywodząca się z Instytutu Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, opracowuje rewolucyjny produkt medyczny przeznaczony do bezinwazyjnego pomiaru glukozy we krwi.

<strong>Bezinwazyjna diagnostyka cukrzycy</strong> – Monitor Rynkowy

Ogromny potencjał diabetomatu, opracowanego przez dr. hab. Konstantego Marszałka oraz prof. dr. hab. inż. Artura Rydosza wynika z zupełnej zmiany podejścia do diagnostyki cukrzycy, która w tym wypadku odbywa się w sposób bezinwazyjny, bazując na analizie wydychanego powietrza. 

– Oddech człowieka zawiera ponad 3500 związków chemicznych, których zawartość procentowa wygląda różnie w zależności od stanu zdrowia. My znaleźliśmy kluczowe biomarkery, pojawiające się w przypadku cukrzycy, które porównujemy ze stężeniem glukozy we krwi – wyjaśnia prof. dr hab. inż. Artur Rydosz.

Urządzenie w tej chwili jest w trakcie certyfikacji medycznej, ale spółka już opracowuje rozwiązania, które znajdą zastosowanie także w diagnostyce chorób onkologicznych i chorób rzadkich. 

– Zależy nam, by produkt był szeroko dostępny dla każdego potrzebującego i by każdy pacjent mógł zaopatrzyć się w Diabetomat w aptece, za racjonalne pieniądze.

Ogromną przewagą diabetomatu nad dotychczasowymi sposobami diagnostyki jest bezinwazyjność badania i szybkość otrzymywania wyników, do których dostęp pacjent otrzymuje poprzez aplikację niemal natychmiast. 

– Na świecie nie ma takiego rozwiązania, dlatego bardzo zależy nam na pozyskaniu inwestorów, by móc jak najszybciej uzyskać certyfikację medyczną i skomercjalizować urządzenie – podkreśla prof. Konstanty Marszałek.

Joanna Gulewicz

Podziel się:

Nastepne

Innowacja: podstawa sukcesu marki COALA

pt. wrz 15 , 2023
O tym, jaka jest recepta na sukces w branży meblarskiej, innowacjach, a także wyzwaniach opowiada Tomaszowi Popławskiemu Adam Cygnar, właściciel firmy COALA. COALA szybko zdobyła renomę i uznanie. Jaka jest recepta na sukces według państwa? Wytrwałość w rozwoju, determinacja, analiza środowiska biznesowego, trafna strategia i reakcja na potrzeby rynku. To moim zdaniem klucze do sukcesu. Do tego dokładam współpracę z renomowanymi projektantami i odwagę w podejmowaniu kolejnych, coraz bardziej technicznie zaawansowanych projektów. To pozwala rozwijać naszą firmę. A tak naprawdę: droga do sukcesu jest zawsze w […]
Innowacja: podstawa sukcesu marki COALA – Monitor Rynkowy

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie