UNIPHARM HOLDINGS: wiarygodność, wiedza, doświadczenie

Producent leków sprzedawanych bez recepty dostarcza lekarzom narzędzia do praktyki, rozległą wiedzę i diagnostykę. Dba także o edukację dla pacjentów i inwestuje w Polsce

Znany od wielu lat na polskim rynku UNIPHARM, lider wielu kategorii produktów rynku farmaceutycznego, to marka bardzo dobrze kojarzona jako przedstawiciel Unipharm Inc., międzynarodowej firmy farmaceutycznej z USA, specjalizującej się w produktach OTC (dostępnych w aptekach bez recepty). Główna siedziba korporacji mieści się w Nowym Jorku w Empire State Building, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków na świecie. – Ta lokalizacja symbolizuje naszą pozycję, wiarygodność i siłę w dążeniu do zrealizowania ambitnej, wieloletniej strategii – mówi Ernest Bartosik, wiceprezes UNIPHARM HOLDINGS Sp. z o.o.

W 2017 r. zapadła decyzja o zainwestowaniu wiedzy i bogatych umiejętności kadry menedżerskiej w Polsce i USA w rozwój UNIPHARM HOLDINGS i nowego portfela produktów. Głównym obszarem działania firmy są preparaty dostępne bez recepty stosowane w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych.

Szczególną wagę firma przywiązuje do produkcji nutraceutyków, czyli preparatów dostarczających substancje odżywcze mające istotny wpływ prozdrowotny, a jednocześnie odznaczających się wysokim poziomem bezpieczeństwa i brakiem działań niepożądanych, nawet przy długotrwałym zażywaniu.

UNIPHARM HOLDIGS produkuje i oferuje wyjątkowe preparaty o unikalnej formulacji opracowanej na bazie wiedzy naukowców i klinicystów. Pierwszym produktem nowej firmy był Axobrex – innowacyjny preparat, pierwszy w Polsce zawierający cytykolinę w formie soli wewnętrznej. W ub. r. zostały wprowadzone kolejne cztery marki: Xedrenio – stosowany do eliminacji uczucia suchości oka; Seltaren – przyczyniający się do zmniejszenia napięcia i pobudzenia; Ypnomakt – ułatwiający proces zasypiania oraz Streboxar, którego składniki wspierają funkcjonowanie układu nerwowego np. u osób z dolegliwościami bólowymi wynikającymi ze zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.

– Każdy z tych produktów został starannie przygotowany w oparciu o wiedzę z badań klinicznych i każdy wyróżnia się składem – podkreśla Ernest Bartosik. – Na przykład Axobrex Plus to wyjątkowy preparat, pierwszy w Polsce, którego działanie wspiera jednocześnie pamięć i wzrok. Z tego względu jest to obecnie najlepsza oferta na rynku w tej kategorii. 

Z kolei Xedrenio to system nawilżający oczy z opatentowaną technologią 3K przeznaczony do terapii i profilaktyki zespołu suchego oka, powszechnej dolegliwości wynikającej m.in. ze spędzania coraz więcej czasu przed ekranami telewizorów, komputerów, a także w wyniku zanieczyszczenia środowiska. Kierując się zasadą, że „lepiej zapobiegać, niż leczyć”, propagujemy profilaktykę i wczesną diagnostykę.

Produkty UNIPHARM HOLDINGS skierowane są do szerokiej grupy odbiorców, nie tylko osób chorych w rozumieniu klinicznym. Preparaty produkowane przez firmę są dostępne bez recepty i można je nabyć bez konieczności wizyty lekarskiej.

Wyróżnikiem UNIPHARM-u jest zwiększanie świadomości pacjentów za pośrednictwem lekarzy, mających najlepszą wiedzę odnośnie stanu zdrowia pacjentów i decyzji, jakie postępowanie wdrożyć. Potwierdzona jakość i dobra praktyka wytwarzania preparatów UNIPHARM HOLDINGS jest także doceniana przez farmaceutów, którzy znajdują w produktach firmy wartości godne polecenia pacjentom w aptekach.

UNIPHARM HOLDINGS jest członkiem Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, dlatego kładzie nacisk na współpracę z polskimi ośrodkami naukowymi, medycznymi i krajowym biznesem. Współpracuje z lekarzami, naukowcami i prowadzi wszechstronną działalność edukacyjną. Hołduje zasadzie synergii propagowania aktualnej wiedzy medycznej, działań diagnostycznych i oferowania nowoczesnych rozwiązań w profilaktyce i leczeniu.

Danuta Klimek

 


Suplementy diety nie mają statusu leków, ale dobrej jakości suplementy, a zwłaszcza nutraceutyki dostarczają składniki, które są konieczne dla zachowania pełni zdrowia. W wielu stanach chorobowych, produkty o statusie żywności są niezbędne w leczeniu, a nawet przyczyniają się do ratowania życia.

 

Axobrex to pierwszy w Polsce preparat zawierający cytykolinę w postaci soli wewnętrznej. Został wprowadzony do aptek w standardach jakości i wymogami obowiązującymi 

w Polsce i Unii Europejskiej. Działanie cytykoliny było przez wiele lat badane przez polskich naukowców i lekarzy w zakresie okulistyki i neurologii. Ich dorobkiem i zasługą jest wskazanie potencjału tej substancji w medycynie. Sukcesem UNIPHARM HOLDINGS jest natomiast opracowanie produktu i dostarczenie go w formie tabletek polskim pacjentom.

Axobrex został entuzjastycznie przyjęty przez specjalistów i opinię publiczną. Określenie „tabletka na jaskrę”, które pojawiło w mediach bez udziału Spółki, należy traktować wyłącznie jako skrót myślowy i emocjonalny, bowiem Axobrex nie zastępuje żadnej formy leczenia, lecz może postępowanie wspomóc. Decyzja o rodzaju terapii jaskry zawsze należy do lekarza.

Nowością jest preparat Axobrex Plus, który dzięki zawartości cynku wspiera widzenie i pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych, w tym pamięci

 


 

– Innowacje i jakość to dewiza naszej firmy, wiec cenimy sobie opinię i uznanie dla naszej pracy, wyrażane przez niezależne podmioty. Dziękuję za docenienie UNIPHARM HOLDINGS i preparatów, które oferuje na polskim rynku. Ten certyfikat potwierdza jakość naszych produktów. Zależy nam na propagowaniu tych marek, ponieważ są one nową szansą dla wielu konsumentów, pacjentów i lekarzy. Wszystkie nasze preparaty stosowane są w leczeniu i profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Koncentrujemy się na osobach dojrzałych, aktywnych, dla których wraz ze wzrostem tempa życia i wymaganiami, które ono stawia, niezbędne jest wsparcie organizmu profilaktyką, odpowiednim żywieniem, a w razie konieczności leczeniem. Cieszy nas duża dynamika wzrostu marek UNIPHARM HOLDINGS głównie z racji doceniania ich przez pacjentów i lekarzy, stąd certyfikat, który otrzymaliśmy jest swoistym uhonorowaniem tego okresu rozwijania spółki na naszym rynku. Będziemy się nim szczycić jako kolejnym dowodem na wysoką jakość preparatów wytwarzanych w standardach lekowych – mówił Ernest Bartosik po odebraniu certyfikatu e-jakość 2018 – Odkrycie Roku

Podziel się:

Nastepne

Sprawiedliwość musi być ostoją

czw. lut 28 , 2019
Rozmowa z Marią Nowak, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Energetyk” we Wrocławiu  Nowy rok przyniósł nowe wyzwania dla zarządu spółdzielni, szczególnie w sprawie sporu wokół nieruchomości przy ul. Powstańców Śląskich 159 w dzielnicy Krzyki. Rzeczywiście, ubiegłoroczna wygrana w procesie o ustalenie pełnej własności historycznej siedziby „Energetyka” nie okazała się końcem problemów z tym związanych. Spółdzielnia została zarządcą tego obiektu, jednak pokłosiem korzystnego dla nas rozstrzygnięcia wymiaru sprawiedliwości stała się zawiła, wielowątkowa […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie