VERTUS dla przedsiębiorców

KPF Vertus SA ma ogromne doświadczenie w skutecznej windykacji i wspomaganiu biznesu, szczególnie w trudnych chwilach

Firma Konsorcjum Prawno-Finansowe VERTUS SA w ciągu kilkunastu lat działalności wyspecjalizowała się w kompleksowej pomocy podmiotom gospodarczym przez profesjonalną obsługę prawno-finansową. Jej atutem jest zaangażowanie najlepszych specjalistów w dziedzinie windykacji, doradztwie prawnym i pozyskiwaniu kapitału. 

– Szczególnie dynamicznie rozwija się nasz departament prawny – akcentuje Dominik Skorupa, prezes KPF VERTUS SA. – Pomagamy przedsiębiorcom nie przez suchą interpretację prawa, ale staramy się wczuć w sytuację partnera z uwzględnieniem specyfiki jego funkcjonowania i zastosować przepisy od strony praktycznej. 

W dzisiejszych trudnych czasach bardzo istotna dla wielu podmiotów gospodarczych staje się opieka na płaszczyźnie windykacyjnej. VERTUS działania w tej dziedzinie prowadzi niezwykle skutecznie przy zachowaniu wszystkich formalnych wymogów i… klasy. Dzięki temu w ubiegłym roku skuteczność w odzyskiwaniu należności, których termin nie przekroczył 45 dni, sięgnęła ponad 97%. Procedura rozpoczyna się od łagodnego etapu monitoringu, by przejść do kolejnych etapów „miękkiej” windykacji, a w ostateczności profesjonalnego reprezentowania klienta przed sądem. Vertus pomaga też w uruchamianiu faktoringu.

– Najtańsza i najbardziej efektywna jest windykacja prowadzona w sposób ustawiczny, a nie ad hoc – podkreśla Dominik Skorupa. – Procedurę trzeba odpowiednio zaplanować i konsekwentnie wykonać. Najważniejszy jest czas. Statystyki wykazują dobitnie spadek skuteczności po upływie coraz dłuższych terminów, przy czym koszty wówczas rosną, a prawdopodobieństwo odzyskania należności maleje. Dlatego w przypadku problemów najlepiej jak najszybciej zwrócić się do profesjonalistów.

Obsługę partnerów VERTUS SA zapewniają – poza siedzibą w Katowicach – oddziały w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. Firma bardzo mocno rozwija się i osadza we współpracy międzynarodowej na rynkach niemieckim i włoskim, gdzie zapewnia pełną pomoc prawną w niejednokrotnie skomplikowanych sprawach z uwzględnieniem stosunków międzynarodowych, a także reprezentując partnerów (m.in. w sprawach podatkowych) przed Międzynarodowym Centrum Arbitrażu w Wiedniu i Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu, z wieloma sukcesami. Na pomoc VERTUS-a mogą liczyć też przedsiębiorcy w Czechach, Słowacji, Ukrainie i Kazachstanie. 

– Rynki wschodnie są trudne, ale jesteśmy tam obecni i dajemy sobie radę, starając się jak najlepiej pomagać naszym kontrahentom – zaznacza Dominik Skorupa.

VERTUS SA prowadzi również sprawy związane z upadłością konsumencką, ale przede wszystkim bardziej skomplikowane związane z restrukturyzacją dużych przedsiębiorstw. Korzysta z nowego narzędzia przygotowanej likwidacji (pre-pack), które umożliwia szybką sprzedaż majątku niewypłacalnego dłużnika na rzecz inwestora w ramach postępowania upadłościowego bez przeprowadzenia przetargu. 

Marek F. Klimek

Podziel się:

Nastepne

W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Pilnie potrzebne są zasady funkcjonowania w nowej normalności

pt. maj 29 , 2020
Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu – mówi przedstawiciel Forum Związków Zawodowych. Wśród niezbędnych regulacji wymienia te promujące powrót przedsiębiorstw do pełnego funkcjonowania i utrzymywania zatrudnienia, a także konieczność dostosowywania rozwiązań […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie