Strategia rzeszowskiego „Energetyka”

Strategiczne planowanie inwestycji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Rzeszowa przy równoczesnej dbałości o posiadane zasoby. Tak działa SM „Energetyk”

Osiedle Przyszłość tworzące docelowo kompleks ośmiu budynków mieszkalno-usługowych o zróżnicowanej liczbie od 5 do 15 kondygnacji, powstaje przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie – popularnej i dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Wilkowyja. To doskonała lokalizacja. Bryły budynków są wspólnym dziełem spółdzielni i generalnego wykonawcy, który mając duże doświadczenie w budowie na terenie miasta proponuje praktyczne i atrakcyjne wizualnie rozwiązania. Osiedle usytuowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie nowo otwartej Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów, a w niedalekiej przyszłości również liceum ogólnokształcącego. Spółdzielnia rozpoczęła sprzedaż mieszkań znajdujących się w dwóch z ośmiu budynków mieszkalno-usługowych. W ofercie „Energetyk” posiada mieszkania o powierzchni od 31 m2 do 90 m2 z wyjątkowo dużymi, przestronnymi balkonami. Ceny mieszkań wahają się w granicach 5,6 – 5,7 tys. zł za m2

SM „Energetyk” w Rzeszowie to spółdzielnia stosunkowo młoda, powstała w 1996 roku. Liczy ponad 2,1 tys. członków, administruje 27 budynkami mieszkalno-usługowymi na rzeszowskich osiedlach, w Boguchwale oraz jednym blokiem mieszkalnym w Krośnie. Buduje nowe mieszkania, a na brak chętnych nie narzeka. To znana i solidna marka w Rzeszowie. Dba o swoje zasoby, a przede wszystkim inwestuje w nowoczesne budownictwo. Stała się jedną z najprężniej działających i budujących spółdzielni na rzeszowskim rynku mieszkaniowym. Jest synonimem słów „komfort” i „stabilność”. To strategia skazana na sukces.

W ślad za rozwojem miasta i tworzeniem nowych miejsc pracy w Rzeszowie powstało zapotrzebowanie na atrakcyjną infrastrukturę mieszkaniową. – Wpisujemy się w te oczekiwania – mówi Katarzyna Marszałek, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Energetyk”. – Rzeszów to perspektywiczne miejsce dla szukających swego miejsca młodych i dynamicznych ludzi, chcących mieszkać wygodnie w rozwijającej się aglomeracji. Widzimy, jak w mieście i na jego obrzeżach wzrastają nowe atrakcyjne osiedla mieszkaniowe przynosząc mu świeży oddech. Obserwując te tendencje, opracowaliśmy strategię kolejnych inwestycji, które unowocześniają i odmieniają miasto.

Spółdzielnia konsekwentnie powiększa swoje zasoby. Domy wielorodzinne „Energetyka” są perfekcyjnym połączeniem nowoczesnej architektury z dużą ilością terenów zielonych i spokojnego sąsiedztwa. Powstające ostatnio Osiedle Przyszłość przy ul. Bałtyckiej jest atrakcyjnie położone i świetnie skomunikowane z istniejącą siecią dróg i ulic w Rzeszowie.

Dla potencjalnych mieszkańców ważne są konkrety i szczegóły: w powstającej inwestycji możliwa jest niemal dowolna konfiguracja pomieszczeń, w tym łączenie sąsiadujących mieszkań. Przyszli lokatorzy mają możliwość zgłoszenia swojego zapotrzebowania i preferencji odnośnie ukształtowania przestrzeni, na przykład posadowienia ścian. Każdemu budynkowi będzie towarzyszył plac zabaw.

Cena nowych mieszkań w „Energetyku” jest bardzo atrakcyjna: od 5,52 tys. zł za m2. Mniejsze mieszkania w większości zostały już sprzedane członkom spółdzielni. Połowa z nich to lokata kapitału, a druga część prawdopodobnie zostanie przeznaczona na wynajem.

– Duża dynamika rozwoju idzie u nas w parze z dbałością o zasoby – podkreśla Katarzyna Marszałek. – Lokatorzy są zadowoleni, gdyż otrzymują to, czego oczekują. W Rzeszowie dużo się buduje, gdyż miasto jest nowoczesne, zadbane, więc przyciąga nowych mieszkańców i staje się coraz większe. Dzięki nowoczesnemu budownictwu pięknieje – a ja się cieszę, że nasza spółdzielnia ma w tym duży udział.

Danuta Klimek


Katarzyna Marszałek, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Energetyk”:
– Wyróżnienie Strateg Polskiej Spółdzielczości 2020 dowodzi tego, że warto myśleć strategicznie i starać się konsekwentnie wychodzić naprzeciw oczekiwaniom zarówno członków spółdzielni, jak i potencjalnym właścicielom i lokatorom. Nasza spółdzielnia łączy 25-letnie doświadczenie z gwarancją najwyższej jakości i staranności wykonania. To dowód na to, że spółdzielnie mieszkaniowe mogą i potrafią dużo budować po konkurencyjnych cenach oraz skutecznie zarządzać nieruchomościami

Podziel się:

Nastepne

Port Gdynia odporny na kryzys

wt. gru 22 , 2020
Rok 2020 zweryfikował, który biznes jest dobrze zarządzany. Zweryfikował to, jak ważna jest dywersyfikacja źródeł dochodu. Zweryfikował, która firma realnie wyróżnia się na tle konkurencji. Zweryfikował, które podmioty będą się rozwijać niezależnie od sytuacji rynkowej Zarządzanie i dywersyfikacja Rok 2020 zweryfikował coś jeszcze: wykazał, które decyzje biznesowe podjęte w przeszłości okazały się na tyle trafne, że teraz chronią spółkę przed skutkami pandemii. Opublikowany w listopadzie 2020 roku Port Monitor – […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie