Wsparcie transportu

2020. Rok, w którym słowa „pandemia” i „kryzys” są odmieniane przez wszystkie przypadki. Rok, w którym określenie „skuteczne zarządzanie” nabrało nowej wartości. Także dla Asco Rail

Artur Sonek, prezes zarządu Asco Rail Sp. z o.o. (z prawej) odbiera Symbol Techniki Kolejowej 2020 z rąk Mariusza Baniaka, dyrektora w PubliCity, wydawcy „Monitora Biznesu”

W końcu nadszedł rok, w którym można wyróżnić te przedsiębiorstwa, które dzięki swojemu doświadczeniu, profesjonalnemu podejściu do klientów oraz strategii zarządzania opartej na wyznaczaniu długoterminowych celów mogą pochwalić się stabilną sytuacją finansową – i to w obliczu kryzysu. Przykładem takiego podmiotu jest Asco Rail: spółka, która zajmuje się problematyką eksploatacji i napraw pojazdów szynowych. Pomimo zmniejszonego ruchu kolejowego Asco Rail nie zauważyło znaczących spadków zamówień. Ponad 30-letnie doświadczenie i setki zrealizowanych projektów o bardzo zróżnicowanym charakterze zdecydowały, że podmioty z branży transportu szynowego utrzymały zlecenia na dotychczasowym poziomie.

– Udowodniliśmy, że jakość realizowanych przez nas zleceń zawsze jest na najwyższym poziomie, i są one realizowane zgodnie z harmonogramem. To sprawia, że kontrahenci w Polsce i za granicą nam ufają. Potwierdzeniem naszej pozycji na rynku jest nagroda Symbol Techniki Kolejowej 2020, którym kapituła programu uhonorowała nas za wkład w branżę – mówi Artur Sonek, prezes zarządu Asco Rail Sp. z o.o.

Spółka może pochwalić się szerokim wachlarzem usług, które świadczy m.in. dla firmy Alstom, dbając o diagnostykę składów pociągów Pendolino. Z usług firmy korzystają również Przewozy Regionalne czy PKP Intercity, realizujące program unowocześniania swojego taboru, na który w perspektywie do 2023 roku planuje przeznaczyć ok. 7 mld zł. Asco Rail działa również globalnie, współpracując z MTR, metrem w Hongkongu oraz Indyjską Agencją Rządową COFMOW. Obecnie realizuje projekt dostawy stanowisk diagnostycznych dla nowoczesnego zaplecza technicznego spółki PKP Intercity Remtrak oraz, zgodnie z tendencją proekologiczną, spółka została dystrybutorem pojazdów marki Zephir.

Asco Rail uruchomiło w 2009 roku Zakład Pojazdów Szynowych w Pyskowicach. Został on wyposażony w szereg stanowisk diagnostycznych, które służą do serwisowania lokomotyw spalinowych i innych pojazdów szynowych. Z usług zakładu korzystają takie spółki, jak PKP Energetyka, DB Cargo Polska, KOLPREM, Fabryka Pojazdów Szynowych H. Cegielski czy POL-MIEDŹ Trans. Najnowszą inwestycją spółki, zrealizowaną na jej 30-lecie, była inauguracja Oddziału Napraw Zestawów Kołowych (OGZ) w Gliwicach. Jest to nowoczesna przestrzeń przeznaczona do naprawy zestawów kołowych wszystkich typów, wraz z maźnicami, z prasą do zestawów kołowych oraz kompletnymi stanowiskami diagnostycznymi do badań UT/MT/PT. Zakład wyposażony jest również w wyważarkę, tokarkę konwencjonalną do obróbki osi oraz oprzyrządowanie i narzędzia dedykowane pod ten zakres napraw. Ład techniczny potwierdzają Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru.

Asco Rail jest nowoczesną spółką, z której usług korzystają największe podmioty branżowe w kraju oraz liczne grono spółek z całego świata. Jest to firma, która udowodniła w bieżącym roku, że jest organizacją, która niezależnie od panujących warunków ekonomicznych jest nastawiona na obsługę każdego zlecenia.

Michał Woźniakowski

Podziel się:

Nastepne

Partner biznesowy na pierwszym miejscu

wt. gru 22 , 2020
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Przemysłu Skórzanego aktualnie znajduje się w fazie konsolidacji łódzkich instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz, realizując prace B+R i gwarantując najwyższą jakość prowadzonych badań. O wyzwaniach z tym związanych z dr inż. Katarzyną Ławińską, pełnomocnikiem dyrektora ds. Badawczych rozmawia Joanna Gulewicz Nie po raz pierwszy jesteście państwo nagradzani ze względu na harmonijne łączenie świata nauki i biznesu. Jakimi zasadami kierują się władze instytutu, opracowując strategię działania? Symbol […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Laur Internetu

Wybierz Polskie