Myślą nieszablonowo

Problematyka odnawialnych źródeł energii to obecnie wiodący temat w globalnym dyskursie gospodarczym. To właśnie wrażliwość na zmiany klimatyczne i problemy środowiskowe jest kluczową wartością dla sulechowskiego Centrum Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o.

Spółka powstała na Uniwersytecie Zielonogórskim jako odpowiedź na potrzebę tworzenia infrastruktury wspierającej najnowocześniejsze technologie wykorzystywane w odnawialnych źródłach energii oraz synergizowania wiedzy naukowej z przedsiębiorczością.

– Spółka została powołana z myślą o transferze technologii bezpośrednio ze świata nauki do świata przedsiębiorstw. Jesteśmy również wsparciem dla kadry naukowej w zakresie wdrażania ich pomysłów w gospodarce. Komercjalizujemy badania z zakresu pozyskiwania, przetwarzania i dystrybuowania energii, w szczególności tej odnawilanej – wyjaśnia Radosław Grech, prezes zarządu CEO Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwa zwracające się do firmy oczekują wsparcia w konkretnych obszarach technologicznych. Firma specjalizuje się w opracowywaniu i rozwijaniu produktów i innowacji technologicznych oraz projektowaniu ich ulepszeń, gwarantujących klientowi przewagę na rynku. Dodatkowym elementem jest proces audytingu, który pozwala poznać firmom ich potrzeby energetyczne i środowiskowe. 

– Wspieramy klienta na każdym etapie procesu technologicznego: od koncepcji do opracowania i wdrożenia konkretnego produktu, proponując rozwiązania dedykowane ściśle określonym dziedzinom przemysłu. Sukces klienta jest naszym sukcesem, a prawdziwe wyróżnienie to wiedza, że zaproponowane przez nas rozwiązania przyczyniły się do rozwoju partnerów. Motto firmy to: „zmień sposób, w jaki szukasz rozwiązań”, a proponowane przez nas pomysły często są nieszablonowe, a zarazem kluczowe dla powodzenia danego projektu – sumuje Radosław Grech.

Joanna Gulewicz

Radosław Grech, prezes CEO Sp. z o.o. odbiera Symbol Synergii Nauki i Biznesu 2019 podczas Gali Finałowej w Katowicach

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nastepne

Kształtujemy przyszłość

czw. gru 19 , 2019
O realizowanych projektach, badaniach i wdrożeniach nowych technologii oraz dalszych planach rozwojowych z Janem Sopą, prezesem zarządu CH4 MOTO, rozmawia Adrian Morel CH4 Moto jest laureatem Symbolu Innowacji 2019. Czym jest dla państwa to wyróżnienie? Dla nas jest to przede wszystkim zwieńczenie tysięcy godzin pracy nad zmianą stereotypu, że my, Polacy, niczego nie potrafimy. Z pełną satysfakcją udało mi się przekonać moich pracowników do tego, by zrealizować nasze plany na […]

Nasze programy medialne:

Symbol

Siła

Wybierz Polskie